لوگو نوکوک

6 راه آسان برای افزایش مشارکت در نظرسنجی

6 راه آسان برای افزایش مشارکت در نظرسنجی

6 راه آسان برای افزایش مشارکت در نظرسنجی

جلب توجه افراد برای شرکت در نظرسنجی ها کاری مهم است زیرا بدون مشارکت آنها نمی توانیم داده های دقیقی جمع آوری کنیم. اما چه اتفاقی می افتد که شرکت کنندگان تمایلی به جوابگویی ندارند؟ یا در نیمه راه پاسخ به نظرسنجی را رها می کنند؟ در اینجا راههایی برای افزایش مشارکت در نظرسنجی آورده شده است

راههای افزایش مشارکت در نظرسنجی

ایجاد انگیزه به شرکت کنندگان

یکی از راههای ایجاد انگیزه در پاسخ دهندگان، دادن جوایز به صورت نقدی و غیر نقدی است. جوایز می تواند پیشنهاد تخفیف از فروشگاهها یا تاکسی های اینترنتی، اشتراک در فیلیمو و … باشد. اما باید حواسمان باشد انگیزه ها را در سطح معقولی حفظ کنیم تا پاسخ ها را تحت الشعاع قرار ندهد.

ارسال یادآوردی در زمان های مختلف

این امر بدیهی به نظر می رسد، اما موثر است. هنگامی که ما برای مشتریان خود نظرسنجی انجام می دهیم، زمانی که یادآوری ارسال می کنیم، مشارکت همیشه افزایش می یابد.

استفاده از انواع مختلف سوال ها

استفاده از یک نوع سوال می تواند خسته کننده و نتایج خوبی برای نظرسنجی در برنداشته باشد.  سعی کنید از سوالات مختلف مانند چندگزینه ای، بله خیر و … استفاده کنید. با استفاده از نرم افزار نظرسنجی آنلاین نوکوک می توانید از انواع سوالات استفاده کنید و بر جذابیت نظرسنجی بیفزایید.

محدود کردن مدت نظرسنجی و تعداد سوالات

نظرسنجی‌های طولانی منجر به رها کردن نظرسنجی می‌شود یا بدون اینکه واقعاً به سؤالات فکر کنند، از آن عبور می کنند. ارائه یک نظرسنجی 50 سوالی که هر زاویه ممکنی از درگیری را پوشش می‌دهد، منجر به این می‌شود که افراد دکمه‌ها را فقط برای عبور از آن کلیک کنند، بنابراین ممکن است نظرسنجی را تکمیل کنید اما اطلاعات ارزشمندی نداشته باشید. تعداد سؤالات نظرسنجی مهم است: بیش از 15 سؤال را هدف قرار دهید، اما کمتر از 40 سؤال را در نظر بگیرید. بعداً زمان لازم برای ارائه نظرسنجی دیگر وجود خواهد داشت – در یک نظرسنجی به چند حوزه متمرکز بپردازید، نه هر مشکلی.

تعامل در نظرسنجی

حتی اگر سؤالات نظرسنجی باید خاص باشد، لازم نیست احساس خشکی و جدی بودن داشته باشند. یک سوال غیرمنتظره بپرسید، از لحن مکالمه ای استفاده کنید، ویژگی های تعاملی را امتحان و برچسب های منحصر به فردی را برای مقیاس های خود در نظر بگیرید.

 

استفاده از نتایج

از نتایج استفاده کنید اگر شرکت کنندگان معتقد باشند که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، نظرسنجی شما را کامل نمی کنند. هر بار که نظرسنجی انجام می دهید، نتایج را با شرکت کنندگان، ذینفعان به اشتراک بگذارید. در مورد آنچه شنیده اید و در نتیجه چه خواهید کرد، شفاف باشید.  می‌توانید با تأکید بر اینکه برنامه‌ای برای پیگیری نتایج نظرسنجی مشارکت دارید، نرخ پاسخ‌دهی را افزایش دهید و تأکید کنید که هر فرد باید نظرسنجی را فرصتی برای کنترل بهبود تجربه خود بداند.

 

همان‌طور که مشاهده کردید ، هزاران راه وجود دارد که نظرسنجی آنلاین شما را جذاب‌تر کند و در نتیجه از بقیه متمایز شوید.

شما می توانید ابتکار عمل را بدست بگیرید و نظرسنجی جذابی را طراحی کنید این امر فقط به شما و ابتکار عمل شما بستگی دارد. جهت طراحی پرسشنامه با نرم افزار نظرسنجی نوکوک، با ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

با ما در ارتباط باشید

هر سوال و اطلاعاتی درباره نرم افزار نظرسنجی نوکوک دارین با ما تماس بگیرید

  • 05137178
  • info@newkook.ir